کنسانتره طیور چیست + قیمت و خرید

کنسانتره طیور چیست + قیمت و خرید
اگر با مرغداری ها سروکار داشته اید و یا می خواهید به تازگی در این زمینه فعالیت خود را شروع کنید، به احتمال زیاد نام  کنسانتره طیور  را شنیده اید. حال سوال این است که کنسانتره طیور چه کاربردهایی دارد و چرا استفاده زیادی از آن می شود. این ماده ترکیبی از مواد غذایی اصلی مورد نیاز طیور است که با استفاده از دانش علم تغذیه، به شکل متراکم و با فرمولی خاص تولید می شود تا شما با استفاده از آن بتواند مناسب ‌ترین و اقتصادی ‌ترین غذای مورد نیاز طیور را با صرف هزینه کمتر تهیه نماید.

ثبت سفارش در گروه همگام
شاید تا 4 الی 5 سال پیش توجه زیادی به این محصول نمی شد اما امروزه استفاده از آن رشد چشمگیری پیدا کرده است. آمار فروش نشان می دهد که بسیاری از مرغداران تمایل دارند از کنسانتره طیور استفاده کنند تا اینکه وقت زیادی را صرف تهیه خوراک مناسب کنند. دلیل این امر هم برمی گردد به فوایدی که کنسانتره طیور دارد و به راحتی آن ها را در اختیار طیور قرار می دهد. از جمله مزایای کنسانتره طیور می توان به موارد زیر اشاره نمود.

فواید کنسانتره طیور

مزایای کنسانتره طیور

 • بی نیاز کردن مرغدار از هر سو تا اینکه دیگر نیازی نباشد وقت زیادی صرف ساخت خوراک مورد نیاز کند.
 • در صورت استفاده از کنسانتره طیور ،مرغدار نیاز به تهیه مواد اولیه متعددی نظیر متیونین، لیزین، ترئونین، دی کلسیم ‌فسفات، انواع مکمل، ویتامین‌ های درمانی، چربی، مولتی ‌آنزیم‌، ترکیب خنثی‌ کننده مایکوتوکسین ‌ها و پروبیوتیک‌ ها را نخواهد داشت.
 • امکان بروز اشتباه در فرمول ‌نویسی و تهیه خوراک به حداقل می ‌رسد و فرمول ‌های تهیه شده با استفاده از کنسانتره طیور ، از نظر مواد مورد نیاز گله ‌ها، متعادل ‌تر و اقتصادی ‌تر خواهند بود.
 • کنسانتره طیور استاندارد و درجه یک تمام مواد مغذی مورد نیاز طیور را در خود دارد و تمام پروتئین هایی که برای رشد سریع تر مرغ ها نیاز است در آن یافت می شود.
 • کنسانتره طیور زیر نظر متخصصین و با نوین ترین روش های علمی روز تهیه می شود و قطعا اعتماد بیشتری نسبت روش های سنتی تهیه خوراک طیور می توان روی آن داشت.
مواد مغذی موجود در کنسانتره طیور

مواد مغذی موجود در کنسانتره طیور

همان گونه که اشاره کردیم تمام مواد مغذی مورد نیاز طیور در کنسانتره طیور استاندارد یافت می شود و نیازی به افزودن چیزی جدید به این محصول نیست. مزیت دیگری که کنسانتره طیور دارد این است که اصلا در استفاده از آن نژاد مرغ مهم نیست و تمام مرغ های گوشتی یا تخم گذار می توانند از این خوراک استفاده کنند. کنسانتره طیور قادر به تأمین کامل تمام نیازهای ویتامینی و مواد معدنی هست و این امر کار مرغدار را بسیار آسان می کند. با مصرف کنسانتره طیور ،هیچ‌ گونه نیازی به استفاده از مولتی ‌ویتامین در آب یا پرمیکس‌ های ویتامینی درمانی نخواهد بود. در نتیجه استفاده از کنسانتره طیور سبب هدر رفت هزینه شما خواهد شود.
فرمولی که برندهای مختلف برای تهیه کنسانتره طیور به کار می گیرند، اندکی با هم متفاوت است اما معمولا محصولات درجه یک تمام فرمول مشابهی دارند و آنچه مورد نیاز ما هست را برآورده می کنند. برخی از تولید کنندگان کنسانتره طیور فرمول های اختصاصی تری هم دارند که این فرمول ها حاوی ترکیباتی هستند که بدن طیور را قوی تر می کنند و بیماری های موجود را کاهش می دهند. این سری کنسانتره طیور گران تر هستند و معمولا همه مرغدارها از آن استفاده نمی کنند. برای خرید کنسانتره طیور به صفحه دسته بندی گروه همگام مراجعه نمایید!

کاتالوگ کنسانتره طیور پویا دام همگام

بهترین کنسانتره طیور چه ویژگی هایی دارد؟

با پیشرفت های علمی صورت گرفته در زمنیه تولید خوراک دام و طیور شاهد این هستیم که کارخانه های زیادی در حال تولید کنسانتره طیور هستند. اما چگونه بهترین محصول را از سایر نمونه های موجود تشخیص بدهیم؟ برای این کار توجه به ویژگی ها اهمیت زیادی دارد. معمولا بهترین کنسانتره طیور ویژگی های زیر را داراست.
 • بهترین نمونه کنسانتره طیور سبب می شود تا ساخت خوراک های جیره و ترکیبی آسان تر باشد.
 • در صورت استفاده از کنسانتره طیور باکیفیت، مرغدار نیاز به تهیه مواد اولیه متعددی نظیر متیونین، لیزین، ترئونین، دی کلسیم ‌فسفات، انواع مکمل، ویتامین‌ های درمانی، چربی، مولتی‌ آنزیم‌، ترکیب خنثی‌ کننده مایکوتوکسین‌ ها و پروبیوتیک‌ ها را نخواهد داشت.
 • امکان بروز اشتباه در فرمول ‌نویسی و تهیه خوراک به حداقل می ‌رسد. به عبارت دیگر دیگر نیازی نیست مرغدار خود را درگیر تهیه فرمول های پیچیده کند.
 • با مصرف کنسانتره طیور درجه یک، و با افزودن غلات، کنجاله‌ سویا و کربنات کلسیم (به جز کنسانتره 5 درصد مولتی)، تمام نیازهای پروتئینی، اسیدهای آمینه، ویتامینی و معدنی تأمین خواهد شد و نیاز به اضافه کردن ترکیب دیگری در جیره نخواهد بود. این مورد یکی از مهم ترین مزایای بهترین کنسانتره طیور است.
 • با مصرف این محصول، هیچ‌ گونه نیازی به استفاده از مولتی ‌ویتامین در آب یا پرمیکس ‌های ویتامینی درمانی نخواهد بود.
 • به تقویت طیور کمک زیادی می کند و طیور بازده بیشتری خواهند داشت. این مورد از ویژگی های کنسانتره طیور بسیار مورد توجه مرغداران است.
 • کمک به حذف مکمل های معدنی و ویتامین
 • قابلیت مخلوط شدن بهتر ترکیبات خوراک مزیتی است که ما را از بسیاری از مشکلات مرتبط با خوراک خلاص می کند. این ویژگی کنسانتره طیور هم بسیار قابل توجه است.
 • کاهش خطای نیروی انسانی مستقر در مرغداری ها جهت توزین و تولید خوراک روزانه
 • استفاده از جیره های اختصاصی مربوط به هر سویه با استفاده از کنسانتره طیور

خرید بهترین کنسانتره طیور

خواص شگفت انگیز بهترین کنسانتره طیور

خواص شگفت انگیز کنسانتره طیور با تامین مواد غذایی پر مصرف و کم مصرف طیور همراه با سایر افزودنی ها و بهورزی های انجام شده علاوه بر تامین نیاز غذایی مرغ، با تقویت سیستم ایمنی، آن ها را در مقابل بیماری ها و انواع تغیرات محیطی مانند سرما و گرما مقاوم می کند. یکی از ویژگی های خوب کنسانتره طیور این است که  می توان آن را همراه با ذرت و سویا نیز در جیره غذایی طیور استفاده کرد که سبب کاهش حجم مصرفی و کاهش هزینه ها می شود. با توجه به اینکه کنسانتره طیور دارای تمامی عناصر و مواد مورد نیاز طیور است، استفاده از آن در کنار خواص شگفت انگیز تغذیه ای آن باعث کاهش هزینه های خرید مواد اولیه مانند ویتامین ها، اسید های آمینه، چربی، پرو بیوتیک و مواد ضد قارچی خواهد شد.
فرمول ساخت کنسانتره طیور با توجه به نیاز تغذیه ای طیور و با کمک دانش و آزمایشات متعدد تهیه شده است. بنابراین استفاده از کنسانتره آماده به جای ترکیب مواد غذایی و مکمل ها به طور جداگانه اشتباه در فرمول نویسی و تهیه خوراک را به حداقل می رساند. هرگونه اشتباه در تغذیه طیور می تواند پیامدهای سنگین و بعضا جبران ناپذیری برای مرغ داران در پی داشته باشد. ایجاد تعادل بین مقادیر عناصر غذایی به طوری که در جذب هیچکدام توسط طیور اختلال ایجاد نشود و  تغذیه کامل با توجه به سن و بهره برداری از مرغ، از دیگر خواص کنسانتره طیور محسوب می شود.

ترکیبات کنسانتره طیور

ترکیبات بهترین کنسانتره طیور تعیین کننده ویژگی های آن است!

ترکیبات موجود در کنسانتره طیور باید حاوی مقادیر مناسبی از اسیدهای آمینه و مواد معدنی از قبیل کلسیم و فسفر باشد. نسبت کلسیم به فسفر از موارد مهم یک کنسانتره طیور مناسب است. نسبت ۲ به ۱ بهترین نسبت کلسیم به فسفر در جیره غذایی طیور است. نسبت بالای کلسیم در کنسانتره طیور از جذب مناسب فسفر جلوگیری می کند و سبب مشکلات اسکلتی به ویژه در جوجه ها می شود.
سدیم، پتاسیم و کلر از دیگر مواد معدنی مورد نیاز طیور است اما مقادیر زیاد آن ها در جیره غذایی سبب افزایش خیسی بستر و آلودگی های ناشی از آن می شود. بنابراین استفاده از مقادیر مناسب آن ها در محصول ضروری است. برای تامین کلر از نمک و یا جوش شیرین و سایر ترکیبات مشابه در کنسانتره طیور استفاده می شود.
علاوه بر این از کلر، سدیم و پتاسیم موجود برای بالانس الکترولیت جیره غذایی طیور استفاده می شود. ترکیبی از دانه های روغنی از قبیل ذرت و کنجاله سویا، کلزا، آفتابگردان، کتان و همچنین مواد معدنی ضروری و کم مصرف طیور همراه با ویتامین ها و برخی آنزیم ها مانند فیتاز که به هضم راحت تر کنسانتره توسط طیور کمک می کند از ترکیبات اصلی محصول هستند. افزودنی هایی مانند پرو بیوتیک ها، پری بیوتیک ها، اسید های آلی و توکسین بایندر و ضد قارچ ها اگر چه ضروری نیستند اما سبب افزایش عملکرد تولید و سود بیشتر خواهند شد.

ویژگی های کنسانتره طیور

تفاوت قیمت بهترین کنسانتره طیور با سایر کنسانتره ها

در تفاوت قیمت بهترین کنسانتره طیور عوامل متفاوتی مانند سن پرنده، نوع پرنده و ... تاثیرگذار است. هرچه کیفیت کنسانتره بالاتر باشد و مقدار مواد افزودنی و پروتئین در آن بیشتر باشد بدیهی است که قیمت آن نیز بیشتر خواهد شد. اگر یک بررسی ساده انجام دهید متوجه خواهید شد که تفاوت زیادی میان قیمت بهترین کنسانتره طیور و سایر انواع این محصول وجود ندارد اما با این حال تفاوت اندکی هم که وجود دارد به شدت به چشم می آید. اگر بهره وری برای شما مهم است و می خواهید که تولید محصولات شما چندین برابر شود، نباید این تفاوت جزئی را ملاک قرار دهید. شما باید سعی کنید تا بهترین کنسانتره طیور را خریداری کنید تا بازده کارتان چندین برابر شود.
همیشه به این موضوع توجه داشته باشید که فرمولاسیون بهینه از لحاظ کارایی و قیمت براساس حداقل هزینه، حداکثر بازدهی و حداقل ضریب را به دنبال دارد. لازم به ذکر است که در اکثر مواقع برای تهیه بهترین کنسانتره طیور از مرغوب ‌ترین مواد اولیه تهیه شده از معتبرترین شرکت‌های اروپایی تولید کننده ویتامین‌ ها و اسیدهای آمینه استفاده می شود و این موضوع را اصلا نمی توان نادیده گرفت. یکی دیگر از دلایلی که برخی از انواع کنسانتره طیور در دسته بهترین قرار می گیرند این است که تحت  معتبرترین استاندارد های کیفی و قوانین سخت ‌گیرانه و دقیق بهداشتی اتحادیه اروپا تولید می شوند.

انواع کنسانتره طیور

چرا کنسانتره طیور در انواع مختلفی عرضه می شود؟

برخی از دامداران تمایل زیادی دارند کنسانتره را به شکل ها مختلف استفاده کنند. اغلب دامداران به کنسانتره طیور که به صورت آسیاب شده است تمایل زیادی نشان می دهند. این به این دلیل است که اختلاط این شکل از کنسانتره طیور با علوفه راحت تر انجام می گیرد. اما توجه داشته باشید که پلت کردن کردن مزایایی دارد که از جمله آن ها می توان به این اشاره کرده که اولا مواد اولیه در دمای 80 درجه سانتی گراد توسط بخار آب می پزند و هضم آن ها تسهیل می گردد. بعد اینکه انواع کنسانتره طیور تحت حرارت و فشار بالا قرار می گیرند که این موضوع سبب از بین رفتن کامل میکروب ها می شود.
همچنین حرارت بالا تخم انگل ها که مشکل اصلی در کنسانتره ها است را از بین می برد. تقسیم بندی کنسانتره طیور سبب می شود که هر محصول متناسب با کاربردی دسته بندی شود و این کار از ریخت و پاش و همچنین اتلاف محصول جلوگیری می کند. توجه داشته باشید که هر نوع از کنسانتره طیور از نظر یک ماده غنی سازی شده اند و دامدار باید متناسب با خواست خود کنسانتره طیور را خریداری کند.

نکاتی که باید در هنگام استفاده از انواع کنسانتره طیور به آن توجه داشته باشید

در مرحله اول شاید استفاده از کنسانتره طیور ساده به نظر برسد اما برای بهره وری کامل از این محصول باید نکاتی را در نظر بگیرید و به برخی از آن ها عمل کنید. این نکات عبارتند از:
 • بهتر است کنسانتره طیور بدون تغییر در شکل و اضافه کردن مشتقات دیگر، از قبل خیسانده شود و بعد مواد مورد نیاز دیگر به آن اضافه شود. البته این قاعده برای همه انواع کنسانتره طیور نیست و تنها برخی از کنسانتره طیور باید به این شکل استفاده شوند. بهتر است قبل از استفاده کنسانتره طیور حتما دستورالعمل درج شده روی بسته بندی را مطالعه نمایید.
 • تغذیه طیور با این محصول باید به صورت تدریجی صورت پذیرد و تنها کسری از کل مقدار پیشنهادی در جیره منظور گردد. این روند باید با توجه به نوع پرنده و دوره زندگی آن صورت پذیرد.
 • سعی کنید در کنار کنسانتره طیور از توکسین بایندر هم استفاده کنید.
 • برای کنترل بهتر طیور و استفاده هرچه مناسب تر از کنسانتره طیور بهتر است طیور را دسته بندی کنید. این دسته بندی می تواند براساس معیارهای مختلفی صورت گیرد. یکی از رایج ترین معیارها برای دسته بندی سن و دوره زندگی است.
 • سعی کنید کنسانتره طیور را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید تا مطمئن باشید که محصول از نظر کیفیت عالی است و برای طیور مشکل ساز نخواهد شد.

قیمت کنسانتره طیور

بررسی ساختار انواع کنسانتره طیور

کنسانتره طیور نوعی دان آسیاب شده است که بخشی از جیره نهایی را شامل می شود و علاوه بر داشتن مقادیر قابل توجهی از انرژی و پروتئین، منبع عمده تامین نیازهای ویتامینی، مواد معدنی، اسیدهای آمینه ضروری و به احتمال زیاد انواع آنزیم ها و مواد افزودنی دیگر است.
در حقیقت کنسانتره طیور توسط یک پرورش دهنده برای تقویت و تکمیل زنجیره غذایی پرندگان به کار گرفته می شود. مرغدار با به کارگیری کنسانتره طیور و با دانستن جیره پیشنهاد شده توسط کارخانه شروع به مخلوط کردن این محصول با نهاده هایی نظیر ذرت، کنجاله سویا و گندم و ... می کند و بدون نیاز به افزودنی ها خاص و گران قیمت نظیر متیونین، لیزین، دی کلسیم فسفات حداکثر بهره برداری را از این محصول می کند.
ساختار کنسانتره طیور برای برخی از پرورش دهندگان اهمیت دارد. حقیقت این است که هر کارخانه ای یک فرمول ویژه برای تولید کنسانتره طیور خود دارد و نمی توان یک دستور کلی برای ترکیبات موجود در کنسانتره طیور ارائه داد. اما مطمئن باشید که اگر یک کنسانتره طیور مرغوب را خریداری کنید از مواد مغذی و تقویت کننده تشکیل شده است. برای بررسی ترکیبات هر کنسانتره طیور می توانند اطلاعات مندرج روی بسته بندی آن را مطالعه نمایید. 

انواع کنسانتره طیور

کنسانتره طیور انواع مختلفی دارد که بر حسب نوع طیور هدف، اعم از گوشتی، تخمگذار و مادر، سن و مرحله پرورش طیور و درصد استفاده از محصول در جیره نهایی متفاوت است. مثلا کنسانتره 5 درصد جوجه های گوشتی که در مرحله استارتر به کار می رود، محصولی است که در 3 هفته اول دوره پرورش جوجه های گوشتی به مقدار 5 درصد جیره یا 50 کیلوگرم در هر تن جیره نهایی استفاده می گردد.
به عنوان مثال کنسانتره ۵ درصد جوجه های گوشتی که ترکیبات آن عبارتنداز: ذرت، کنجاله سویا، پودر ماهی، دی کلسیم فسفات، کربنات کلسیم، دی، ال- متیونین، ال – لیزین، هیدرو کلراید، مکمل معدنی – ویتامینی، مولتی آنزیم، فیتاز و آنتی اکسیدان، دارای آنالیز شیمیایی به این شرح است: انرژی متابولیسمی برای طیور 1535 کیلو کالری در کیلو گرم، پروتئین خام 27 درصد، متیونین 4 درصد، لیزین، 2 درصد کلسیم، 6 درصد و فسفر قابل جذب. برای استفاده از این کنسانتره طیور در مرحله رشد جوجه های گوشتی، سه گزینه از سوی کارخانه تولید کننده پیشنهاد شده که باید به آن ها عمل کنید.

دان اماده برای طیور

کنسانتره طیور یا دان آماده

با توجه به اینکه دوره پرورش و تولید مرغان تخم گذار و طیور والد طولانی است و نیازمندی های آنان در مراحل مختلف پرورش و تولید متفاوت است و گاهی بسته به وضعیت گله، نوع مدیریت و عوامل بهداشتی و تغذیه ای، باید جیره خاصی را برای گله تدارک دید، استفاده از دان آماده برای مرغان تخم گذار و طیور والد و اجداد چندان رایج نیست و در این فارم ها، استفاده از کنسانتره طیور برای تهیه جیره نهایی رواج دارد. مثلا آنالیز شیمیایی نوعی کنسانتره 5 درصد مرغ تخمگذار بدین شرح است:
 • انرژی قابل متابولیسم Kcal/Kg 1330
 • پروتئین خام 25درصد
 • فیبر خام 3 درصد
 • متیونین 3 درصد
 • لیزین 7 درصد
 • کلسیم 7 درصد
 • فسفر قابل جذب 5 درصد

مزایای استفاده از کنسانتره طیور

مهم ترین دلیل که توصیه می شود از کنسانتره طیور استفاده کنید، مزایایی است که این محصول در اختیار شما قرار می دهد. این مزایا به شما کمک می کنند تا با سرعت بیشتری به پرورش طیور خود بپردازید و محصولات بهتر و بیشتری را هم تولید نمایید. برخی از این مزایا برای کنسانتره طیور به شرح زیر هستند:
 • تأمین بیش ترین مقدار اسیدهای آمینه به منظور جبران کمبود آن اسیدهای آمینه در مواد اولیه (به ویژه با توجه به کیفیت پایین مواد اولیه در شرایط کنونی)
 • استفاده از آنزیم های اختصاصی به منظور بیشینه کردن استفاده از مواد مغذی خوراک
 • بهبود سلامت دستگاه گوارش
 • توجه به تعادل آنیون و کاتیون جیره
 • استفاده از ترکیبات گیاهی محرک رشد و اشتها

خرید اینترنتی کنسانتره طیور