سم مگس دامداری - روش های از بین بردن مگس در دامداری

سم مگس دامداری - روش های از بین بردن مگس در دامداری
سم مگس دامداری  یکی از پرکاربردترین محصولاتی است که برای دامداری ها، پرورش گاو، گوسفند، بز و اسب به کار می رود. همان طور که از نام این محصول بر می آید، مهم ترین موارد مصرف آن، استفاده برای جلوگیری از رشد و نمو مگس های مزاحم در این گونه مکان ها است. مگس ها یکی از بدترین عوامل مزاحم در دامداری ها و پرورش اسب هستند. مگس ها می توانند بیماری های زیادی را منتقل کنند و باعث افت سلامت محیط دامداری شوند. مگس ها همچنین کیفیت سلامت دام را به خطر می اندازند. 
از آنجایی که تولید فرآورده های گوشت گاو و انواع فرآورده‌های لبنی، دو صنعت رو به رشد و روبه توسعه هستند که با یک روند تصاعدی رو به افزایش است، بنابراین صاحبان دامداری ها باید برنامه های دقیق تر و و منظم تری را برای بهداشت دام و کنترل محیط دامداری ها تنظیم کنند. یکی از این برنامه ها در واقع کنترل مگس دامداری و از بین بردن آن ها است.

خرید و قیمت سم مگس دامداری
سم مگس دامداری، روش موثر است تا بتواند با کنترل شیمیایی، بیولوژیکی یا کنترل فیزیکی، این عوامل مزاحم را حذف کند و محیط دامداری ‌ها را پاکیزه تر نگه دارد. برای اینکه بتوانیم برنامه های سمپاشی برای انواع مگس دامداری بهتر را اجرا کنیم، باید به دوره رشد آن ها و دوره تولید مثل مگس ها توجه داشته باشیم. به طور کلی مگس ها از اوایل فروردین ماه شروع به تولید مثل می کنند، بنابراین در همین دوران بهتر است سمپاشی را آغاز کنید.
ثبت سفارش در گروه همگام
بسته به محیط دامداری و شرایط آلوده بودن انواع دام می توان از انواع سموم برای این کار استفاده کرد. سموم شیمیایی عملکردهای مختلفی دارد، اما میزان استفاده آن در هر شرایط متفاوت است. کارشناسان کنترل بیماری های دامداری ها و کارشناسان سم شناسی معتقدند بهتر است استفاده از سم مگس دامداری را در فصل رشد و نمو مگس ها هرچه زودتر آغاز کنید، قبل از آنکه مگس ها شروع به زاد و ولد و تولید مثل کنند و افزایش جمعیت آنها غیر قابل کنترل شود، بهتر است سمپاشی را انجام دهید.
لازم به ذکر است که با استفاده از انواع سموم برای از بین بردن مگس دامداری، هرگز جمعیت مگس ها را به صفر نمی رسانید، اما می توانید آنها را تحت کنترل داشته باشید. هر چه زمان بیشتری از فصل تولید مثل و رشد مگس ها بگذرد، کنترل وضعیت برای شما ساده تر خواهد بود.
راه های مقابله با مگس دامداری

مگس ها در دامداری، عامل انتقال بیماری هستند!

یکی از مهمترین دلایلی که استفاده از سم مگس دامداری را توجیه می ‌کند این است که می دانیم رشد انواع مگس ها در دامداری باعث انتقال بیماری ها به این دام و ضررهای اقتصادی به دامداران خواهد شد. گونه های مختلفی از مگس ها در محیط پرورش اسب، پرورش گاو و گوسفند یا بز وجود دارند. هر کدام از این مگس ها تهدید های بزرگی برای دام هستند. گسترش بیماری‌های مختلف و انواع عفونت ها به واسطه حضور مگس ها در دامداری اتفاق می افتد.
اگر انواع دام دچار بیماری شوند، نشانه هایی مانند کاهش وزن، اختلال در غذا خوردن و عفونت های پوستی مشاهده می شود؛ که باید در اولین فرصت نسبت به درمان دام اقدام کرد. کنترل های بیولوژیکی و شیمیایی، بهترین روش برای کنترل محیط دامداری است. یک روش هم در این زمینه توصیه شده که شامل شستشو و ضدعفونی کردن بدن دام برای از بین بردن این مگس ها است. این مواد و محلول ها به احتمال زیاد مگس ها را خواهد کشت. این روش مزایا و معایبی دارد که حتماً باید قبل از استفاده با کارشناسان مربوطه صحبت کنید.
سم مگس برای دامداری

استفاده از سم مگس دامداری به صورت اسپری

یکی از روش هایی که به شما کمک می کند سم مگس دامداری را راحت تر استفاده کنید و این حشرات مزاحم را از روی بدن دام از بین ببرید، اسپری کردن محلول شیمیایی است. این سم، یک حشره کش است که می ‌تواند به صورت امولسیون آب از طریق اسپری های شیمیایی روی بدن دام به کار رود. روش استفاده از اسپری حشره کش، راحت تر است و در هر شرایط محیطی در دامداری ها می توان از آن استفاده کرد. نیروی کار باید مجهز به لباس کار و مخزن ‌های اسپری کننده باشند.
برنامه‌ها به صورت سمپاشی هر دو هفته یکبار انجام می شود. از آنجایی که اسپری سموم شیمیایی بر روی بدن دام در هر قسمت، حتی اندام های حساس آنها ممکن است نفوذ کند، این یک نکته منفی محسوب می شود. برای خرید بهترین سم مگس دامداری به سایت گروه همگام مراجعه نمایید!

کاتالوگ سم مگس پویا دام همگام

نکات تکمیلی در استفاده از سم مگس دامداری

برای اینکه بتوانید به طور بهینه از سم مگس دامداری استفاده کنید به نکات زیر توجه داشته باشید:
 • تخم ها و لاروها های مگس در مواد آلی گرم و مرطوب مانند توده ‌های گلی رشد می کنند، بنابراین در ابتدا این مکان ها را که موقعیت خوبی برای رشد و نمو مگس دامداری است، با سموم مناسب سمپاشی کنید.
 • مناطقی که آلودگی ها یا هر گونه جرم و کثیفی روی بدن دام جمع می شود، منبع خوبی برای رشد مگس ها و تخم ریزی آنها است. مثلاً آلودگی ‌های جمع شده در زیر آرواره ها یا گوشه و کنار محیط دامداری یا اطراف گوش دام برای تجمع مگس ها محیط خوبی است. این قسمت ها را به خوبی سمپاشی کنید.
 • در دامداری ها که انواع گاو گوشتی و گاو شیرده نگهداری می شود، موقعیت نگهداری گوساله ها یکی از مناطق پرخطر برای رشد و نمو مگس دامداری است. بهداشت مکان نگهداری گوساله ها بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد.
 • در قسمت هایی از دامداری که کودها نگهداری می ‌شوند نیز رشد و نمو مگس دامداری بسیار اتفاق می ‌افتد. انواع یونجه و کاه یا خوراک دام که در محیط بیرون انباشته شده است می تواند به عنوان مکان های خوبی برای توسعه و رشد مگس ها عمل کند. برای جلوگیری از ابتلای دام به این مگس ها سعی کنید حیوانات را در محوطه تمیز، آزاد بگذارید.
 • انواع مگس های گزنده و مگس های خانگی در دامداری ها رشد می کنند. سرعت رشد مگس ها و تخم ریزی آنها بسیار سریع است، بنابراین باید به سرعت و در فصل مناسب از سموم استفاده کنید.
 • مقدار نوع و دفعات استفاده از سم مگس دامداری به عوامل مختلفی نظیر نوع دام، شدت حمله مگس ها و شرایط محیط دامداری بستگی دارد. درباره استفاده از انواع سموم برای دفع مگس دامداری حتماً از کارشناسان راهنمایی بخواهید.
خرید اینترنتی سم مگس دامداری

بهترین سم مگس به چه سمی گفته می شود؟

بهترین سم مگس دامداری سمی است که ویژگی های بسیاری را در اختیار دامدار برای برطرف کردن آفات قرار می دهد. در حقیقت سم مگس دامداری براساس ویژگی ها دسته بندی می شود. عموما اکثر سم ها به عنوان ماده اولیه فعال استفاده می شوند و به حالت اسپری اعمال می شود.
یکی از نقاط افتراق میان سم مگس دامداری های مختلف ماندگاری و نقطه اثر است. بهترین سم دارای ماندگاری بیش از 3 ماه و همچنین اثرگذاری سریع بر روی انواع مگس خواهد بود. لازم به ذکر است که بهترین سم مگس دامداری را می توانید در داخل و خارج بناها و ساختمان ها به کار ببرید. همچنین این سم ایزومری کاملا خالص بوده و 100 درصد فعال است و بیشترین قدرت را جهت از بین بردن جمعیت مگس دارد.
سم مگس دامداری های جدید که با مکانیسم های پیشرفته تولید شده اند از پرثروئید هستند که قدرت مقابله با جمعیت بالایی از انواع مگس ها و خانواده جمعیت آن ها را دارند. یکی از ویژگی ها قابل توجه در مورد سم مگس دامداری باکیفیت این است که 90 الی 120 روز پس از استفاده همچنان فعال است. شاید در ابتدا این موضوع اهمیت زیادی نداشته باشد اما زمانی که می خواهید یک محل بزرگ را سم پاشی کنید به خوبی این مزیت برایتان معنی پیدا می کند.
این مزیت شما را از سم پاشی های متعدد سالیانه خلاص می کند. برای تهیه بهترین سم مگس دامداری باید به مراکز معتبر مراجعه کنید و ویژگی محصولات مختلف را مقایسه کنید. برای این موضوع فروشگاه های اینترنتی بسیار کمک کننده هستند.

قیمت سم مگس

چرا باید از سم مگس دامداری استفاده کنیم؟

مگس ها بیش از آنچه که فکرش را بکنید می توانند خطرناک باشند. بزرگترین خطری که به دنبال مگس ها بروز می کند، انتقال بیماری ها است. این بیماری ها می توانند به طور کامل یک دامداری را فلج کنند یا موجب تلف شدن شمار زیادی از دام ها و خسارت سنگین شوند. به همین دلیل از بین بردن مگس ها اهمیت زیادی دارد. از سوی دیگر در مقالات متعدد به این موضوع اشاره شده است که مگس های دامداری مشکلات زیر را ایجاد می کنند.
 • انتقال مکانیکی بیماری ها
 • ایجاد بیماری میاز
 • انتقال بیماری خواب
 • گزش و خون خواری
 • ایجاد تحریکات پوستی
 • ایجاد چرخه های دائمی بیماری بین دام ها و انسان
با توجه به تمام این تفاسیر از بین بردن مگس های دامداری اهمیت زیادی برای دامدار دارد. سم مگس دامداری یکی از بهترین راه های مقابله با مگس ها است. بهره مندی از این روش به مراتب آسان تر از روش های دیگر است. روش های دیگر دردسرهای زیادی به همراه دارند اما این روش کمترین دردسر را برای دامدار ایجاد می کند و از سوی دیگر اگر سم مناسبی انتخاب شده باشد اثر طولانی مدت دارد.

سم مگس مخصوص دامداری

چند رویه مهم در از بین بردن مگس های دامداری

روش های متعددی برای از بین بردن مگس ها به کار گرفته می شوند. اما برخی از این روش ها قدیمی هستند و پاسخگوی دامداری های بزرگ نیستند و در حال منسوخ شدن هستند. به طور معمول روش های زیر برای کنترل مگس های دامداری به کار گرفته می شوند. این روش ها عبارتند از:
 • اعمال روش های فیزیکی ومکانیکی
 • بهسازی محیط زیست
 • روش های شیمیایی که استفاده از سم مگس دامداری در این دسته قرار می گیرد.
 • روش های بیولوژیک
استفاده از هریک از این روش ها بستگی به دامداری و دامدار دارد. همیشه استفاده از سم مگس دامداری بهترین روش نیست و باید یک دامپزشک به طور کامل محیط را بررسی کند و تصمیم بگیرد که از کدام روش برای از بین بردن مگس ها استفاده کند.

کنترل لارو با سم مگس دامداری

یکی از بهترین روش ها برای کنترل جمعیت مگس های دامداری این است که جمعیت لاروها را کنترل کنیم. سم مگس دامداری می تواند برخلاف سایر روش ها کمک زیادی به شما در کنترل لاروها بکند. برای این منظور باید به ‌وسیله اسپری یا با حل کردن در آب و پاشیدن در محل ‌های تخمگذاری سعی کنید تخم ها را نابود کنید. معمولا مگس ها برای تجمع در اطراف دام ها سعی می کنند نزدیک ترین نقطه را برای ایجاد لانه و تخم ریزی انتخاب کنند. با اندکی جستجو به راحتی می توانید محل تخم گذاری را بیابید.
عموما سم مگس دامداری در عرض 40 ساعت منجر به مرگ لارو مگس می ‌شود. البته نقطه اثر در سم ها مختلف متفاوت است و برخی از سم های درجه یک این بازه زمانی کمتر است. یک شیشه کوچک از این سم برای 3000 فوت مربع مساحت هر 3 هفته یک بار استفاده می ‌شود. این فرآورده باید تحت زنجیره سرد حمل و نقل شود که استفاده از آن را مقداری محدود می ‌کند. لازم به ذکر است که سم مگس دامداری تنها برای مگس نیست و این سم می تواند سایر آفات نظیر لارو کک‌ها، هزارپا، موریانه، انواع سوسک‌ها و آفات دیگر را هم نابود کند.

سم برای مگس دامداری

روش مبارزه بیولوژیک با مگس

برخی از دامداران معتقدند که روش ها بیولوژیک مبارزه با مگس ها به مراتب بهتر از روش های شیمیایی و استفاده از سم مگس دامداری است اما این مقایسه اصلا درست نیست و همانگونه که قبلا اشاره کردیم استفاده از هریک از این روش ها بستگی به شرایط دامداری دارد. گاها استفاده از هر دو روش در کنار هم مناسب ترین کار است.
در روش های بیولوژیک اساس کار شناسایی پرورش و رها سازی دشمنان طبیعی وعوامل بیماری زای مگس ها در طبیعت است.عوامل بیولوژیک متعددی در طبیعت باعث مرگ مگس ها و کاهش جمعیت آن ها می شود یکی از مهم ترین و کاربردی ترین این عوامل که دربسیاری از مناطق دنیا شناسایی و حمایت شده اند، زنبورهای رسته خاصی هستند که در آمریکای جنوبی یافت می شوند.
اما این زنبور ها تنها مگس ها را از بین می برند و کاری به سایر آفات ندارند. این در حالی است که سم مگس دامداری غالبا سایر آفات را هم نابود می کند. دسته دیگری که برای کنترل مگس ها به عنوان یک روش بیولوژیک از آن ها استفاده می شود، سوسک ها هستند. رها سازی این سوسک ها در استرالیا باعث کاهش محسوس جمعیت مگس ها شده اند. امروزه تمرکز روی روش های بیولوژیک و شیمیایی به خصوص سم مگس دامداری بیشتر از سایر روش ها برطرف کردن مگس ها و آفات دامداری است.