کنسانتره دام درجه یک و مواد تشکیل دهنده آن

کنسانتره دام درجه یک و مواد تشکیل دهنده آن
کنسانتره دام، خوراک هایی با مقادیر کم فیبر و سرشار از انرژی هستند. انواع کنسانتره‌ در مقایسه با علوفه‌ ها، خوراک ‌های مناسب و مغذی هستند و به میزان قابل توجهی از نظر محتوای پروتئین، متفاوت اند. اغلب کنسانتره‌ برای بالا بردن سطح انرژی در جیره روزانه برای گاوهای شیری و برای جبران هر گونه کمبود دیگر که فراتر از جیره علوفه ارائه می شود، به دام داده می شود. منابع انرژی برای گاوهای شیری را می توان به سه دسته نشاسته، قند و چربی تقسیم کرد. این منابع را می توان در ترکیبات جداگانه، مخلوط غلات و جیره های مخلوط، بررسی کرد.
 • منبع نشاسته در کنسانتره دام:
نشاسته، منبع اصلی انرژی در غذای لبنیات است. غلاتی مانند ذرت، بیشترین منبع نشاسته را در جیره گاوهای شیری تامین می کند. از بین منابع انرژی، تغذیه نامناسب با نشاسته می تواند بیشترین تاثیر منفی را بر عملکرد دام داشته باشد.
 • منبع قند در کنسانتره دام:
قندها به راحتی در دسترس میکروارگانیسم ها در دام قرار دارند. قندهای ساده شامل گلوکز، فروکتوز و ساکارز هستند. برای افزایش میزان شکر در جیره دام می توان از موادی مانند ملاس مایع یا تفاله مرکبات استفاده کرد.
 • منبع چربی در کنسانتره دام:
چربی ها از دیگر منابعی هستند که در کنسانتره‌ دام باید وجود داشته باشند. چربی ها می توانند هم از منابع گیاهی و هم از منابع حیوانی به دست آیند. آنها در مقایسه با کربوهیدرات ها و پروتئین ها، بسیار پر انرژی تر هستند. انواع چربی غیراشباع، بسیار قابل هضم است اما ممکن است قابلیت هضم فیبر را - در مقایسه با چربی اشباع که تأثیر کمتری بر هضم فیبر دارد- در دستگاه گوارشی دام کاهش دهد. همانند نشاسته، قابلیت هضم چربی توسط دام می تواند تحت تأثیر منبع، ماهیت فیزیکی و ترکیب شیمیایی آن باشد. 
 • منبع پروتئین در کنسانتره دام:
پروتئین در منابع کنسانتره‌ دام دارای چندین جزء است. پروتئین قابل هضم در فرآیند متابولیسم عمدتاً در برنامه های جیره دام استفاده می شود. پروتئین قابل متابولیسم، به عنوان پروتئین واقعی تعریف می شود که در شیردان دام هضم می شود و اسیدهای آمینه آن توسط روده کوچک جذب می شود. آمینواسیدها، اجزای ضروری تشکیل دهنده پروتئین و مواد مغذی مورد نیاز گاوها هستند. موادی مانند کنجاله سویا و کنجاله کانولا، منابع بسیار خوبی از اسیدهای آمینه هستند. این ها جزو پرمصرف ترین کنسانتره‌ دام محسوب می شوند.
نقش پروتئین در کنسانتره دامی
پروتئین را می توان در برنامه های جیره دام به چند بخش تقسیم کرد: 1) پروتئین قابل تجزیه و 2) تجزیه ناپذیر و 3) پروتئین محلول. پروتئین تجزیه پذیر در شکمبه، هضم می شود. پروتئین محلول در شکمبه، بسیار سریع تر هضم می شود. پروتئین تجزیه ناپذیر، بخشی است که شکمبه را دور می زند.
همه این بخش‌ ها مهم هستند. سایر مواد مغذی موجود در کنسانتره‌ دام شامل فیبر، مواد معدنی و ویتامین ها است. اکثر خوراک های فرعی حاوی سطوح قابل توجهی فیبر در مقایسه با دانه های غلات هستند. مهم ترین مواد معدنی در خوراک دام عبارتند از کلسیم، فسفر، منیزیم، پتاسیم، سدیم، گوگرد و کلرید؛ ریز معدنی ها عبارتند از منگنز، مس، روی، آهن، سلنیوم، کبالت و ید. ویتامین های محلول در چربی، A، D و E هستند.
تمام مواد معدنی را می توان در آزمایشگاه های مخصوص برای اطمینان، تجزیه و تحلیل کرد. توصیه می‌ شود که کنسانتره‌ دام برای محتوای مواد معدنی آن‌ ها آزمایش شوند، زیرا سطوح هر یک از مواد مغذی، بسته به منبع می ‌تواند متفاوت باشد. خوش طعم بودن مخلوط غلات یا کنسانتره‌ دام برای دستیابی به سطوح مناسب مصرف خوراک مهم است. پردازش مناسب، ذخیره سازی صحیح و توجه به اندازه ذرات، برای کمک به تجزیه مواد مغذی در سیستم گوارش دام مهم است. نحوه تغذیه و روش فرآوری خوراک دام و انواع کنسانتره‌ دام می تواند بر میزان مصرف تأثیر بگذارد. 
کاتالوگ ترکیبات کنسانتره دام پویا دام همگام

انواع ترکیبات در کنسانتره‌ دام  

سه گروه اصلی برای ترکیبات کنسانتره غلات، منابع پروتئینی و کنسانتره‌ دام است. نوع خوراک و نحوه تهیه آن بر نحوه استفاده گاوهای شیری از این مواد تأثیر می گذارد. هدف از این تغذیه، ایجاد تعادل انرژی، پروتئین و ریزمغذی‌ هایی است که به بهترین شکل، جیره علوفه را تکمیل می ‌کنند. 

 • منابع غذایی حاوی پروتئین برای خوراک دام
بیشتر منابع پروتئینی، منشا گیاهی یا حیوانی دارند. منابع پروتئین گیاهی رایج، مورد استفاده در جیره گاوهای شیری شامل کنجاله سویا و کنجاله کانولا هستند. منابع پروتئین حیوانی شامل پودر گوشت و استخوان است. بخش های پروتئینی بسته به ماده تشکیل دهنده می تواند بسیار متفاوت باشد. سویا رایج ترین ماده تشکیل دهنده ای است که کشاورزان در مزرعه پرورش می دهند. به طور معمول، دانه ها برشته می شوند و منبعی از پروتئین تجزیه ناپذیر هستند و همچنین حاوی محتوای چربی بالایی هستند. این مواد دارای کیفیت پروتئین بالایی هستند و هنگام فرمولاسیون مخلوط کنسانتره‌ دام ضروری می باشند.

منبع غلات در کنسانتره دامی

کیفیت پروتئین به مقادیر و نسبت ‌های پپتیدها (رشته‌های کوتاه اسیدهای آمینه) و نوع آمینو اسیدهایی که در یک ماده غذایی هستند، اشاره دارد. بنابراین، تغذیه با منابع پروتئینی مختلف برای دام توصیه می ‌شود، بنابراین گاوها مقادیر کافی از اسیدهای آمینه ضروری و محدود کننده (مانند لیزین و متیونین) را هم در شکمبه و هم بعد از شکمبه دریافت می ‌کنند. در این میان، اوره یک استثناست؛ زیرا مکمل پروتئینی نیست، بلکه منبع نیتروژن است.
این نیتروژن به آمونیاک تبدیل می شود که توسط باکتری های شکمبه برای سنتز پروتئین مورد استفاده می گیرد. در صورت نیاز به پروتئین محلول، اوره در مخلوط با پروتئین های گیاهی به خوبی عمل می کند. در مقایسه با پروتئین های گیاهی و حیوانی، اوره اغلب قیمت پایین تری دارد. منابع متعددی از مکمل های پروتئینی در دسترس پرورش دهندگان دام وجود دارد.

 • منابع دانه غلات در خوراک دام
جو، ذرت (بلال)، سورگوم، چاودار و گندم، رایج ترین غلات هستند. خصوصیات غذایی کلی این غلات این است که انرژی خالص بالایی دارند و فیبر و پروتئین کمی فراهم می کنند. آنها از نظر سطح فسفر، مشابه با علوفه هستند و کلسیم کمی دارند. ذرت در مقایسه با سایر غلات، بیشتر برای تغذیه مصرف می شود. ذرت عمدتاً یا به صورت ذرت پوسته دار یا ذرت- بلال تغذیه می شود. به دلیل مشکلاتی که دانه های چاودار و گندم برای طعم خوراک دام و کنسانتره‌ دام ایجاد می کنند، باید مقادیر محدودی در جیره گاوهای شیری قرار بگیرد.
انرژی غلات معمولاً به شکل نشاسته با حداقل مقدار چربی و قند تأمین می شود. در دسترس بودن و سرعت هضم نشاسته توسط دام، به منبع دانه و روش فرآوری بستگی دارد. سرعت هضم برای غلات، از کندترین تا سریع ترین میزان، رتبه بندی می شود: ذرت، جو، گندم.

خرید کنسانتره دام درجه یک

فرآیند تولید کنسانتره دام سبک 

همان گونه که استفاده از کنسانتره اهمیت زیادی دارد، فرایند تولید آن هم بسیار مهم است. فرایند تولید کنسانتره دام سبک هرچه دقیق تر باشد، محصول نهایی باکیفیت تر بوده و احتیاجات بیشتری را برآورده می سازد. به طور معمول فرایند تولید کنسانتره دام سبک به شکل زیر است.
 • ورود مواد اولیه به کارخانه تولید خوراک دام
در این مرحله، مواد اولیه ابتدا نمونه برداری شده و به واحد آزمایشگاه تحویل داده می ‌شوند تا از نظر سلامت و بهداشت مورد پایش و آزمایش قرار گیرند. سلامت کنسانتره دام سبک در این مرحله تایید می شود. این مرحله بسیار حائز اهیمت است.
 • مواد اولیه تخلیه و به انبارهای کارخانه انتقال داده می ‌شوند
این مرحله اهمیت زیادی ندارد اما در لیست مربوط به فرایندهای تولید کنسانتره دام سبک آورده می شود.
 • توزین و بررسی نهایی
در این مرحله مواد اولیه مطابق با فرمول‌‌‌ های صادر شده توسط کارشناسان تغذیه، به طور دقیق توزین می ‌گردند. این مرحله و مرحله بعد از نظر اختلاط و همگن سازی مورد توجه هستند. 
 • میکروب زدایی
در این مرحله مواد جهت تزریق بخار به منظور میکرب زدایی و پخت، به قسمت کاندیشنینگ انتقال یافته و با اضافه شدن بایندر، از دستگاه پلت ساز عبور می ‌نمایند و در آخرین مرحله در قسمت مخصوصی تحت جریان شدید هوا قرار گرفته، خشک و خنک سازی می‌ گردند. بعد از این مراحل تقریبا می توان گفت که کنسانتره دام سبک آماده شده است.
 • نگه داری کنسانتره دام سبک
در این مرحله تولید کنسانتره دام سبک محصول نهایی به صورت کنسانتره پلت (توده‌‌‌های فشرده شده فشنگی) به سیلوهای نگهداری انتقال داده می ‌شوند.

تغذیه گوسفند با کنسانتره دام سبک

تغذیه گوسفندان و دام ها در هر مرحله اهمیت ویژه ای دارد. یکی از مهمترین مراحله در تغذیه دام با کنسانتره دام سبک مرحله آبستنی است. این مرحله بسیار حیاتی است و باید به دام رسیدگی کامل شود. اگر دام به خوبی تغذیه نشود و مواد مورد نیاز را دریافت نکند، در مرحله زایمان با مشکل رو به رو خواهیم شد. نیاز غذایی در اواخر آبستنی به شدت افزایش می یابد. کنسانتره دام سبک یکی از بهترین گزینه ها برای این دوره است. توجه داشته باشید که تغذیه نامناسب در اواخر آبستنی ممکن است موجب مسمومیت آبستنی (کتوز) شود.
گاهی مرحله آبستنی به قدری مهم می شود که برای بررسی موارد مختلف از سونوگرافی استفاده می کنند. اگر در دوره آبستنی و به خصوص در اواخر آن از کنسانتره دام سبک مناسب استفاده شود، تمامی نیاز های دام برآورده شده و دام نیازی به ماده معدنی دیگری پیدا نخواهد کرد. با توجه به این که کنسانتره دام سبک درجه یک بالاترین سطح پروتئین و کلسیم را دارد، نه تنها برای دوره آبستنی به دام کمک می کند بلکه برای دوره شیردهی هم بسیار مناسب و عالی است. بهترین کنسانتره دام را از گروه همگام خریداری نمایید!


نتایج تحقیقات در مورد کنسانتره دام سبک

مطمئنا محصولی که در بازار یافت می شود، دوره های سخت تحقیق را پشت سر گذاشته است. تحقیقات و پژوهش های زیادی روی کنسانتره دام سبک صورت گرفته است و نتایج حاصله که در برخی مقالات علمی به چاپ رسیده اند، حاکی از آن است که این محصول اگر به درستی و در زمان مناسب استفاده شود، می تواند کمک زیادی به دام در مراحل مختلف بکند. پرورش دام سبک برای دامداران اهمیت زیادی دارد؛ چراکه سود زیادی از دام های سبک حاصل می شود و محصولات زیادی می توان از این دام ها تهیه نمود.
یک تحقیق که در سال 2016 در دانشگاه برلین صورت پذیرفت نشان می دهد که آن دسته از کنسانتره دام سبک که با روش های کاملا مکانیزه و با بالاترین سطح فناوری تولید شده اند، کمک زیادی به افزایش محصولات دامی در بازه زمانی کوتاه مدت می کنند. دوسال بعد یعنی در سال 2018 نیز یک تحقیق در ژاپن روی 104 راس گوسفند، دقیقا همین نتیجه را ثابت کرد. این موضوع به خوبی به ما می فهماند که تحقیقات همسو با استفاده از کنسانتره دام سبک هستند و دامداران را به استفاده از این محصول تشویق می کنند.

کاتالوگ آنالیز کنسانتره دام

مزایای استفاده از کنسانتره دام سبک

آنچه که در مورد کنسانتره دام سبک حائز اهمیت است و باید توجه زیادی به آن شود، مزایایی است که کنسانتره دام سبک در اختیار شما قرار می دهد. اکثر دامداران اطلاعی در مورد این مزایا ندارد و به شکل عادی از کنسانتره دام سبک استفاده می کنند و یا اصلا تمایلی به استفاده از آن ندارند. توجه به مزایای این محصول به خوبی به ما می گوید که چرا توصیه می شود از آن استفاده کنید. تحقیقات زیادی روی کنسانتره دام سبک صورت پذیرفته است و در هریک از این تحقیقات به برخی از ویژگی های این خوراک دامی اشاره شده است.
ما سعی کرده ایم در اینجا با بررسی مقالات مختلف مهم ترین این مزایا را تحلیل کرده و کاربردی ترین آن ها را به شما معرفی کنیم تا شما با اطلاعات بیشتری اقدام به خرید کنسانتره دام سبک نمایید. این ویژگی ها به شرح زیر هستند.
 • کاهش تعداد کارگران برای تولید علوفه ها و جیره های دامی با استفاده از کنسانتره دام سبک امکان پذیر می شود.
 • عدم نیاز به افزودن ریز مغذی ها به جیره؛ چراکه کنسانتره دام سبک تمام آنچه که مدنظر شما است را در خود دارد.
 • حذف مشکلات ناشی از خرید و انبار مواد کم حجم جیره که نیازشان ضروری است.
 • فرمولاسیون دقیق بر حسب نیاز دام
 • فرمولی که در تولید کنسانتره دام سبک در کارخانه ها به کار گرفته می شود یک فرمول کاملا تست شده و استاندارد است و استفاده از آن به پرورش دام کمک زیادی خواهد کرد.
 • کاهش هزینه های تولید به دلیل کاهش هزینه های حمل و انبارداری و …
 • کاهش صرف زمان برای تولید کنسانتره برای وزن کشی های دقیق و متعدد
 • امکان حذف کلیه محصولات کم حجم جیره
 • کاهش نگرانی در مورد خوراک دام در دوره های مختلف آبستنی یا شیردهی که این مورد کمک زیادی به دامداران خواهد کرد و آن ها را از مشکلات مربوط به درصد ترکیب جیره در هر دوره خلاص می کند.

خرید بهترین کنسانتره دام در اصفهان

چرا توصیه می شود از کنسانتره دام سنگین استفاده شود؟

تغذیه دام در تمام دوران خشک بودن، آبستنی و شیرخوارگی باید بر اساس اصول و علم روز باشد. در گذشته پرورش دام به صورت سنتی انجام می گرفت و دام ها با مصرف علوفه می توانستند کلیه احتیاجات تغذیه ای خود را تامین کنند. اما امروزه مواردی مانند اصلاح نژادی یا تغییرات ژنتیکی موجب شده است که تغذیه دام از طریق مصرف علوفه پاسخگوی نیاز و احتیاجات دام های کوچک و بزرگ نباشد. اهمیت تغذیه اصولی دام زمانی مشخص می شود که یک دام از زمان 2 الی 3 ماهگی تا زمانی که به وزن 50 کیلو و ارائه به بازار فروش برسد، معمولاً 6 ماه زمان نیاز دارد.

اگر در این دوران تغذیه اصولی و همراه با کنسانتره های مراحل مختلف همراه باشد، می تواند از 6 ماه به 4 ماه کاهش یابد و فرد دامدار در طول سال به جای دو بار کار پروار را 3 مرتبه انجام داده و به سود بیشتری برسد. برای پیشبرد این هدف و اطمینان از تغذیه کامل و مناسب دام ها توصیه می شود که دامداران از کنسانتره دام سنگین استفاده کنند.

این محصول ویژگی های دارد که سبب شده است بر بسیاری از نهاده های تغذیه ای در حوزه دامداری ترجیح داده شود. از سوی دیگر کنسانتره دام سنگین تمام نیاز های دام در مراحل مختلف زندگی را برطرف می کند و به عنوان یک محصول و جیره ایده آل شناخته می شود. دامداری های بزرگ در اکثر موارد از این کنسانتره دام استفاده می کنند.


کنسانتره متعادل چیست؟

برای دوران شیردهی یا رساندن دام به وزن خاص نیاز به کنسانتره متعادل هست. کنسانتره متعادل از ترکیب چند ماده خوراکی مانند جو، ذرت، کنجاله سویا، کنجاله تخم پنبه، پنبه دانه، چربی ها، مواد معدنی و ویتامین ها و سایر افزودنی ها تشکیل شده است. به طور کلی می توان گفت که کنسانتره دام از 4 منبع اصلی شامل منابع غلات مانند جو و ذرت، منابع پروتئین مانند کنجاله سویا، کنجاله کلزا، منابع ویتامین و منابع مواد معدنی تشکیل شده است که در قالب مکمل غذایی دامی عرضه می گردد.

برای پرورش دام به طور معمول بدون روند پروار، استفاده از این مورد عالی است اما اگر هدف شما پرورش دام های پرواری است و دوست دارید که تولیدات دامی خود را چندین برابر کنید، باید از کنسانتره دام سنگین استفاده کنید. نمی توان گفت که کنسانتره دام سنگین بر این مورد برتری دارد؛ چراکه هر کدام کاربرد خاص خود را دارند.


فواید استفاده از کنسانتره دام سنگین

تمام دامداران به دنبال این هستند که جیره ای را انتخاب کنند که دام ها را تقویت و تولیدات آن ها را چندین برابر می کند. مطمئنا در هنگام خرید کنسانتره دام یا خوراک ها دامداری بیش از هر چیزی به مزایای محصولی که قصد خرید آن را دارند، توجه می کنند. در حوزه دامداری امروز، مزایا و ویژگی ها هستند که یک محصول را در دور رقابت نگه می دارند و آن را برتر از سایرین می کنند. در این قسمت سعی شده است به برخی از مهم ترین فواید کنسانتره دام سنگین اشاره شود. با مطالعه موارد زیر به طور حتم به قدرت این کنسانتره دام پی خواهید برد.

 • بهبود ضریب تبدیل و افزایش راندمان تولید شیر
 • کاهش اثرات استرس حرارتی و جلوگیری از افت تولید شیر به ویژه در فصول گرم سال
 • افزایش تولید و بهبود کیفیت شیر (افزایش چربی و پروتئین شیر و کاهش سلول های سوماتیک)
 • بهبود عملکرد دستگاه گوارش
 • تکامل فلور میکروبی شکمبه
 • کاهش شیوع اسهال، اختلالات گوارشـــی و بیماری های متابولیکی
 • افزایش عملکرد سیستم ایمنی به دنبال استفاده از کنسانتره دام سنگین امکان پذیر می شود.
 • کاهش شیوع ورم پستان
 • کاهش لنگش در گله
 • افزایش عملکرد تولید مثلی (کاهش روزهای باز کاهش ﻓﺎﺻﻠﻪ ﺑﯿن دو زاﯾﺶ، کاهش ﺗﻌﺪاد ﺗﻠﻘﯿﺢ ﺑﻪ ازای هر آﺑﺴﺘﻨﯽ)
 • کاهش هزینه های ناشی از عدم باروری
 • کاهش عوارض مسمومیت ناشی از سمــوم قارچـــی (مایکوتوکسین ها) و عناصر سنگین
 • افزایش رشد و تکامل استخوان ها و ماهیچه ها


خرید کنسانتره دام سبک و سنگین

فرایند تولید خوراک دام سبک و سنگین

مطمئنا یکی از موارد مهم که سبب افزایش کیفیت یک محصول می شود، فرایند تولید آن است. هرچه فرایند تولید به اصول بهتری پیش برده شود، محصول نهایی از نظر مرغوبیت در درجه بالاتری قرار می گیرد. به طور کلی فرایند تولید کنسانتره دام سنک و سنگین مشابه است و تفاوت زیادی بین مراحل مختلف آن وجود ندارد. به همین دلیل سعی کرده ایم در این جا به نقشه کلی فرایند تولید کنسانتره دام اشاره کنیم. مهم ترین مراحل تولید کنسانتره دام سنگین به شرح زیر هستند.

 • پس از اعلام نظر و تأئید آزمایشگاه کارخانه خوراک دام در مورد سلامت کیفی مواد اولیه، دستور تخلیه محموله به منظور استفاده در تولید خوراک دام صادر می گردد.
 • مواد اولیه تخلیه و به انبارهای کارخانه انتقال داده می شوند. لازم به ذکر است که مطابق با آئین نامه ها و دستورالعمل های سازمان دامپزشکی انبارهای نگهداری مواد اولیه به صورت هفتگی و در پایان هر هفته به طور کامل ضدعفونی می گردند.
 • برای تولید کنسانتره دام ،مواد اولیه مطابق با فرمول های صادر شده توسط کارشناسان تغذیه، به طور دقیق توزین می گردند، سپس به قسمت آسیاب انتقال داده شده و مواد اولیه آسیاب شده و به ذرات ریز دلخواه تبدیل می گردند.
 • در این مرحله مجموعه مواد اولیه شامل غلات و کنجاله های پروتئینه ی آسیاب شده، سبوس گندم وارد میکسر می گردند و به صورت همزمان افزودنی های ضروری مانند مکمل های معدنی، مکمل های ویتامینه، مکمل های درمانی، جوش شیرین، کربنات کلسیم، اکسید منیزیم، بنتونیت سدیم، نمک و سایر ریز مغذی ها به سایر مواد افزوده می گردند. طی یک بازه زمانی معین و تعریف شده عملیات اختلاط و همگن سازی مواد اولیه کنسانتره دام صورت می گیرد.
 • در این مرحله کلیه مواد تشکیل دهنده کنسانتره دام که به شکلی یکنواخت با یک دیگر ترکیب شده اند وارد دستگاه کاندیشنینگ گردیده و ملاس چغندر قند برای خوش خوراک شدن و ایجاد چسبندگی بین ذرات به مخلوط اضافه می گردد. همزمان در طول مسیر عبور مواد در دستگاه کاندیشنینگ تزریق بخار به منظور میکرب زدایی و پخت صورت می گیرد.
 • محصول نهایی خط تولید کنسانتره دام به صورت کنسانتره پلت (توده های فشرده شده فشنگی) به سیلوهای نگهداری انتقال داده می شود
 • در این مرحله خوراک دام نیم پخت و ضدعفونی شده از دستگاه پلت ساز عبور نموده و به صورت توده های فشنگی که اصطلاحاً پلت نامیده می شود در می آیند.
 • در آخرین مرحله از پروسه تولید، کنسانتره دام که به شکل پلت درآمده است وارد قسمت کولر شده و تحت جریان شدید هوا قرار گرفته، قطعات پلت، رطوبت زدایی و خنک می گردند.
 • با آغاز فرآیند کیسه گیری، به صورت متناوب از محصول تولید شده نمونه برداری شده و جهت آزمایش کنترل کیفی به آزمایشگاه کارخانه تحویل داده می شوند.
 • در پایان، محصول نهایی در کیسه بسته بندی شده و پس از درج شماره و تاریخ تولید بر روی آنها، بارگیری و به مقصد مراکز مصرف ارسال می گردد. بدین ترتیب فرایند تولید کنسانتره دام سنگین کامل می شود.


بهترین روش برای خرید کنسانتره دام 

در حال حاضر دامداری های زیادی وجود دارند که از کنسانتره دام استفاده می کنند. استفاده از کنسانتره دام در کنار مزایایی که دارد، دردسرهایی هم در مراحل خرید و نگه داری دارد. نگه داری کنسانتره دام شرایط خاصی را می طلبد و اگر شرایط مطلوب فراهم نشود ممکن است این محصول کیفیت خود را از دست بدهد و کارایی لازم را نداشته باشد.

از سوی دیگر خرید کنسانتره دام هم اهمیت زیادی دارد. شما باید محصولی را خریداری کنید که تمام نیاز های شما را برآورده سازد و بتواند دام ها را تقویت کند. با زیاد شدن شرکت های تولید کننده نهاده های دامی، سخت می توان تشخیص داد که کدام برند با کیفیت ترین محصول را تولید می کند. از سوی دیگر مقایسه بین کلی شرکت برای یافتن بهترین محصول بسیار سخت است.

برای حل این مشکل ما نیاز به بستری داریم که بتوانیم در آن تمام ویژگی های کنسانتره دام از برندهای مختلف را بررسی کنیم و بهترین محصول را انتخاب کنیم. به طور معمول اکثر دامدران ترجیح می دهند که از روش های معمول و مراجعه به فروشگاه ها خرید خود را انجام دهند اما بسیاری دیگر هم با پی بردن به ویژگی های خرید اینترنتی به این شکل از خرید روی آورده اند. در حال حاضر خرید اینترنتی به دلیل مزایایی که دارد به عنوان بهترین روش شناخته می شود. امکان ارسال سریع و انتخاب میان برندهای مختلف سبب شده است که این روش از روش مراجعه مستقیم پرطرفدارتر باشد.

فواید کنسانتره دام

فواید خرید اینترنتی کنسانتره دام

همان گونه که خودتان می دانید امروزه بیشتر مردم تمایل دارند خرید های خود را به شکل اینترنتی انجام دهند. این روش خرید محصولات فوایدی دارد که مشابه آن را نمی توان در خرید های سنتی مشاهده نمود. خرید اینترنتی کنسانتره دام دست شما را در انتخاب محصول باز می گذارد و به شما امکان می دهد تا خرید مناسب تری داشته باشید. برای این که بهتر متوجه مزایای این روش شوید سعی کرده ایم در این قسمت به نقاط عطف این روش خرید کنسانتره دام اشاره کنیم.

 • اولین و بزرگ ترین مزیتی که این روش خرید کنسانتره دام دارد این است که شما می توانید انتخاب خود را از میان برندهای بیشتر و معروف تری انجام دهید. در حالت عادی زمانی که به فروشگاه های فروش نهاده های دامی مراجعه می کردید، تنها می توانستید از میان چند برند انتخاب خود را انجام دهید اما در خرید اینترنتی به دلیل گستره وسیعی ارتباطی شما می توانید از میان تمام برند های معروف انتخاب خود را انجام دهید.
 • مزیت دیگری که در خرید اینترنتی کنسانتره دام وجود دارد این است که شما دیگر وقت زیادی را برای یافتن محصول درجه یک صرف نخواهید کرد و از گشتن در فروشگاه های نهاده مختلف خلاص خواهید شد. در حالت عادی برای خرید کنسانتره دام شما باید کلی فروشگاه را بررسی کنید و انتخاب خود را از بهترین فروشگاه انجام دهید اما در خرید اینترنتی تمام سختی کار شما در چند کلیک خلاصه خواهد شد.
 • در حالت عادی زمانی که شما می خواستید ویژگی های برندهای مختلف را بررسی کنید باید دائما از فروشنده سوال می کردید که این کار هم برای شما و هم برای فروشنده خسته کننده بود و ممکن بود فروشنده به تمام مزایا و معایب اشاره نکند. اما در خرید اینترنتی شما بازه زمانی بی نهایت در اختیار دارید تا تمام ویژگی های محصولات مختلف شرکت های گوناگون را مطالعه کنید و بعد از نتیجه گیری بهترین مورد را انتخاب کنید.
 • یکی دیگر از مزایایی که برخی از فروشگاه های اینترنتی کنسانتره دام در اختیار متقاضیان قرار می دهند این است که خودشان ارسال محصول را انجام می دهند و دیگر شما نباید هزینه زیادی بابت حمل و نقل پرداخت کنید.


چگونه فروشگاه های اینترنتی معتبر را پیدا کنیم؟

بستر اینترنت به دلیل ارتباطات غیرمستقیم زمینه را برای انواع تخلفات فراهم می کند. اگر فرد باهوشی نباشد نمی توانید به خوبی در این بستر فعالیت کنید و ممکن است درگیر کلاهبرداری های اینترنتی شوید اما با اندکی آگاهی از این بستر می توانید بسیاری از کارهای خود را با کمترین صرف زمان انجام دهید.

امروزه فروشگاه های اینترنتی که در زمینه فروش کنسانتره دام و دیگر نهاده های دامی فعالیت می کنند افزایش یافته اند و این عامل سبب شده است تا انتخاب یک فروشگاه معتبر کمی سخت باشد. بهترین راه برای یافتن فروشگاه های اینترنتی معتبر این است که از افراد مطلع سوال کنید و یا آمار فروش و رضایت هر فروشگاه عرضه کنسانتره دام را بررسی و آن ها را باهم مقایسه کنید.

مطمئنا فروشگاهی که محصول باکیفیت و درجه یک در اختیار متقاضی قرار می دهد، مشتریان بیشتری جذب می کند و مشتریان قبلی هم به خرید مجدد سوق داده می شوند. مشخصا این روند آمار فروش آن فروشگاه اینترنتی را بالا می برد. راه دیگر برای یافتن فروشگاه های معتبر این است که اعتبارات آن ها مانند نماد اعتماد الکترونیک و ... را چک کنید. اگر به خوبی عمل کنید خرید کنسانتره دام از طریق اینترنت به مراتب آسان تر از سایر روش ها است.

آنالیز کنسانتره دام

آیا برای خرید عمده کنسانتره دام می توانیم به شکل اینترنتی عمل کنیم؟

با توجه به اینکه اکثر دامداری ها بزرگ هستند، برای تامین نهاده های خود به سوی خرید عمده روی آوردند. خرید عمده به دقت بیشتری نیاز دارد، چراکه شما باید حجم زیادی کالا را یک باره تهیه کنید و هزینه زیادی را پرداخت نمایید. بسیاری از فروشگاه های عرضه نهاده ها دامی و کنسانتره دام تمایلی به فروش عمده از خود نشان نمی دهند.

یکی دیگر از مشکلاتی که خرید اینترنتی آن را حل کرده است همین مورد است. شما با یک جستجو ساده در اینترنت به راحتی می توانید فروشگاه های معتبر زیادی را بیابید که امکان فروش عمده کنسانتره دام را برای کاربران قرار داده اند و شما بدون کمترین صرف زمانی می توانید با بررسی ها لازمه، سفارش خود را ثبت نمایید.

البته زمانی خرید اینترنتی کنسانتره دام جذاب تر می شود که برخی از فروشگاه های اینترنتی بزرگ برای اینکه کاربران رضایت بیشتری داشته باشند و دوباره از آن ها خرید کنند، مزایایی را برای خرید عمده تعیین می کنند. برای مثال تخفیف های بسیار عالی و قابل توجه معین می کنند و قرعه کشی هایی با جوایز خاص در نظر می گیرند. این موارد را کمتر می توان روش های عالی خرید و خرید از فروشگاه های محلی یافت. در هنگام خرید عمده کنسانتره دام حتما به موارد زیر توجه داشته باشید:

 • حتما بررسی کامل انجام دهید و سرسری خرید انجام ندهید.
 • حتما سعی کنید از کسی که خرید عمده انجام داده است راهنمایی بگیرید.
 • خرید عمده را برای بازه های مشخص زمانی انجام دهید، چراکه بازه زمانی طولانی امکان کاهش کیفیت محصول را افزایش می دهد.