اصل صداقت و شفافیت

اصل صداقت و شفافیت

1- رسالت و خط مشی در مورد کارکنان
 پایبندی به اصل صداقت و شفافیت و قاطعیت با پرسنل؛ این جمله به مفهوم آن است که اصل شفافیت محوری در شرکت همگام به طور قطع، همواره و همیشه در تمام زمان ها وجود داشته و وجود خواهد داشت. صداقت در کلام و رفتار برای تک تک کارکنان شرکت همگام جزو اصل تایید شده در منشور اخلاقی این شرکت قرار گرفته است.
دو اصل صداقت و شفاف سازی، علاوه بر اهداف سازمانی، جزو معیارهای اصلی شخصیتی، اخلاقی و خصوصیات رفتاری تک تک نیروهای گروه همگام به شمار می رود. در شرکت همگام، تعریف مشخصی از واژه “موفقیت” برای تک تک پرسنل مشخص شده است. در این شرکت، تمامی فرآیندها، برنامه ها و دستورات به طور کامل و مشخص و کاملاً شفاف به تمام پرسنل منتقل می شود. در شرکت پویا دام همگام ، برنامه ‌ریزی ‌ها به گونه‌ای انجام شده است که کلیه مسیرها، راهکارهای موفقیت، چالش های موجود و حتی برنامه‌ ریزی‌ های آینده در کوتاه مدت و بلند مدت به طور کاملاً واضح و شفاف به تک تک پرسنل ابلاغ می شوند.
2- رسالت و خط مشی در مورد مشتریان
گروه همگام  در مورد تعهدش اهل اقدام و عمل است. یکی از مزایایی که اصل شفافیت محوری در شرکت همگام برای پرسنل فراهم کرده است، گوشزد کردن نقاط قوت و ضعف هر یک از کارکنان به آنها است، به صورتی که اصل شفافیت محوری رعایت شده و در محیطی کاملاً دوستانه و صمیمانه به صورت عملی اجرا گردد. به این ترتیب، پرسنل می‌توانند به راحتی و بدون دلخوری توانایی‌های خود را مطابق با اهداف و برنامه‌ها تغییر دهند و از آن در جهت پیشرفت شغلی، فردی و اهداف شرکت استفاده نمایند. مجموعه این عوامل، موجب بروزرسانی تک تک پرسنل و همچنین برنامه های شرکت همگام در تمام قسمت ها خواهد بود.
در سازمانی که تمام برنامه‌ ها و رفتارهای فردی و سازمانی شفاف و واضح هستند و افراد ظرفیت شنیدن نقاط ضعف و قوت خود را دارند، افراد می توانند در جهت رشد و توسعه شرکت تلاش کنند. به جرأت می توان گفت این سازمان یک سازمان قوی و پیشرونده خواهد بود که در آینده، موفقیت های بزرگ و حتمی در انتظار او است.
آقای دکتر علی اسماعیلی، مدیر عامل شرکت پویا دام همگام بیان می‌ کند، گروه همگام اهل اقدام و عمل است. تیم همگام، یک سیستم عملگرا است و در محیطی که بسیاری از سازمان ها و شرکت ها صرفاً به حرف زدن بسنده می کنند و یا متاسفانه به دور از صداقت و یا کاملاً غیر واقع بینانه، قدرت توانایی و عملکرد خود را چند برابر بزرگتر نمایش می‌دهند، شرکت همگام همواره سعی نموده است مهارت ها، قدرت و توانایی های اجرایی و عملی خود را کاملا، واضح و واقعی با مشتریان در میان بگذارد.زمانی که یکی از پرسنل همگام با مشتریان عهد یا قرارداد می‌بندد گویی که شخص مدیر عامل با مشتری صحبت کرده و با صداقت کامل پای این تعهد ایستاده می‌شود.
همچنین تک تک پرسنل شرکت همگام موظف هستند مهارت‌ها و توانایی‌های خود را کاملاً شفاف و به صورت کاملاً واقعی، معرفی کنند. همگام  با رعایت اصل واقع‌ بینی برای خود و همه کارمندان و پرسنل توانسته است در پروژه‌های خود، همه برنامه ‌های پیشِ‌ رو را به طور واضح برای مشتری مشخص کرده و با زمانبندی برنامه های اجرای شده قاطعانه به قولش عمل نماید.
تمامی پرسنل گروه همگام، اصل شفافیت محوری را سرلوحه کار خود قرار داده و همگی اهل عمل کردن هستند. مجموعه افرادی که در این شرکت فعالیت می کنند به جای اینکه صحبت‌ های بزرگ بینانه و غیر واقعی به خصوص در تبلیغات خود بیان نمایند، تمام تلاش خود را برای معرفی اهداف واقعی، قابل اجرا و منطقی به کار می گیرند. شرکت پویا دام همگام اهل عمل کردن است و نه صرفاً حرف زدن !